in

2019 Yılında Çıkacak Bilimkurgu Filmleri

Teknolojinin ve Görsel efektlerin gelişmesi ile bilimkurgu filmleri olabildiğince gerçekçi bir hale geldi. 2019 yılında çıkacak olan popüler, herkes tarafından merakla beklenen bilimkurgu filmlerini sizler için sıraladık.

#1 Hellboy – 11 Ocak

Mike Mignola tarafından yaratılan Hellboy karakteri bir çizgi roman kahramanıdır. Kelimeyi direk Türkçe'ye çevirirsek 'Cehennem Çocuğu' anlamı çıkmaktadır. Hellboy, normal süper kahramanların aksine daha karanlık bir kahramandır. Cehennemden kaçmış, kesik boynuzlu, aslında tam bir şeytani figür olarak görülse de kendi içinde eğlenceli, sevecen ve yardım severdir. Hikaye eski filmlerle orantılı mı gidecek yoksa tamamen yeni bir çizgi mi çizelecek belli değil ancak filmin yıldızı David Harbour'un filmle ilgili söylediği; 'Yeni Hellboy çok daha karanlık bir temaya sahip olacak.' cümlesi aslında bizlere fikir veriyor. Hellboy yeni filminde; cehennem ile dünya arasında kalmış antik bir büyücüye karşı savaşacaktır. Bu büyücü ise Milla Jovovich tarafından canlandırılan Nimue the Blood Queen'den başkası değildir. Yazının başında da belirttiğimiz gibi Hellboy 2019 filminin vizyon tarihi 11 Ocak 2019'dur. Biz bu yazıyı yazarken yeni Hellboy filmine dair henüz fragman yayınlanmamıştı. İleriki dönemlerde filmin fragmanı yayınlanınca onu da ayrı bir haber olarak sizlere ulaştıracağız.

#2 Glass – 18 Ocak

Yönetmen M. Night Shyamalan’ın son filmi Glass, 18 Ocak 2019’da vizyona giriyor. Unbreakable üçlemesinin ikinci filmi olan Glass’ın yapımcısı ise Universal Pictures. Filmde Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James McAvoy, Sarah Paulson, Anya Taylor-Joy rol alıyor.

#3 Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya – 25 Ocak

Serinin 3. filmi olarak karşımıza çıkacak olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya ( How to Train Your Dragon: The Hidden World ) 25 Ocakta gösterime girerek izleyicisi ile buluşacak.

Hicks, Vikinglerin ilk ejderha eğitmeni olmuş ve ejderhalar ile insanlar arasındaki barışı sağlama görevini başarıyla yerine getirmiştir. Ejderhası Dişsiz ile kazandıkları bu barış, Dişsiz'in yeni keşfi ile önemini kaybeder. Dişsiz artık tükendiğini sandığı kendi soyuna mensup bir ejderhayı keşfeder. Bu dişi ejderha vahşi ve zorludur. Tehlike bir kez daha kapıya dayandığında ve Hicks'in otoritesi sınandığında, ejderha da binici de kendi türünü korumak için önemli kararlar vermek zorunda kalacaktır...

#4 Captain Marvel – 8 Mart

Marvel evreninin belkide en güçlü karakterlerinden biri olan Kaptan Marvel 8 Mart'ta izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Film Carol Danvers'ın Captain Marvel'a dönüşümünden değil, Carol Danvers'ın Captain Marvel olarak dünyaya düşüşünden ilerliyor. Süper güçlere sahip, güzel bir kadın olarak dünyaya düşen Carol Danvers, gezegeni keşfettikçe kimi görüntüler hatırlamaya başlar. Geçmişte gezegenimizde yaşadığını ve burada bir hayatı olduğunu hatırlamaya başlayan genç kadının güvenebileceği tek kişi ise SHIELD çalışanı Nick Fury'dir. Geçmişini keşfettikçe kendine dair bilmediği yeni detayları keşfeden süper kahraman, bir yandan da şekil değiştiren düşmanları Skrull ırkı ile onu ölümden kurtararak kendileri gibi güçlü yapan erdemli Kree ırkı arasındaki savaşta önemli bir rol oynamaktadır. İki ırkın Dünya gezegeni üzerindeki savaşında bir taraf seçmek zorunda kalan Carol, bir süper kahraman olmanın gerçek anlamını keşfedecektir...

#5 Shazam! – 5 Nisan

Shazam, tek bir sihirli kelime ile süper kahramana dönüşen bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Herkesin içinde bir süper kahraman yatar. Kimileri bunu sadece birkaç sihirli sözcük ile ortaya çıkarabilir. Tıpkı genç Billy Batson gibi. 14 yaşındaki Billy, eski bir büyücünün verdiği güçle süper kahraman Shazam’a dönüşür. Gündelik hayatında okul ödevleri gibi meselelerle boğuşurken Billy, sihirli sözcükleri söylediği an dünyanın en güçlü ölümsü Shazam’a dönüştüğünde dünyanın güvenliği için mücadele etmeye başlar. Shazam, Süleyman'ın bilgeliği, Herkül'ün gücü, Atlas'ın dayanıklığı, Zeus'un görlemi, Aşil'in cesareti ve Merkür'ün hızına sahiptir. Fakat henüz bu özel güçlerinin farkında değildir. Shazam, dünyadaki kötülüklerle mücadele etmek için yeteneklerini test etmeye koyulur. “Chuck” dizisi ile tanıdığımız Zachary Levi’nin süper kahraman olduğu filmin yönetmen koltuğunda “Işıklar Sönünce” ve “Annabelle: Kötülüğün Doğuşu” filmleriyle tanınan David F. Sandberg oturuyor. Genç Billy'yi Asher Angel'ın canlandıracağı süper kahraman filminin oyuncu kadrosunda ayrıca Jack Dylan Grazer, Djimon Hounsou, Grace Fulton, Cooper Andrews, Faithe Herman, Ian Chen, Mark Strong gibi isimler yer alıyor.

#6 The Avengers 4 – 26 Nisan

Marvel evreninde bir devrin sonuna doğru yaklaşıyoruz. Avengers 4 filmiyle birlikte Marvel's Phase 3 tamamlanmış olacak. 2019 yılında vizyona girecek olan ve muhtemelen en çok beklenen filmi Avengers 4 olacak. Yenilmezler 4 filmi 3 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek. 2018 yılında vizyona giren Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı filminin devamı olacak olan Yenilmezler 4 filminde Marvel'in en güçlü süper kahramanlarından bazılarının ölümüne şahit olabiliriz. Zira evrenin gördüğü en büyük savaş verilecek ve kayıplarda kaçınılmaz olacak. Avengers 4'de hayatını kaybedecek yani ölecek bazı süper kahramanların isimleri kulislerde konuşulmaya başladı. Gelen dedikodulara göre Kaptan Amerika buna en büyük adaylardandır. Diğer taraftan kontratı biten oyuncuların da geleceği henüz netleşmedi. Iron Man, Thor ve daha birçok kahramanı canlandıran oyuncuların kontratları bittiklerinden dolayı Marvel'in geleceği nasıl şekillendireceğiyle ilgili birçok soru işareti var. Bu kahramanlar öldürülecek mi yoksa yeni oyuncularla mı devam edilecek yoksa yeni kontratlar mı imlazanacak, bunlar hepsi cevap bekliyor ve biz bu soruların cevabını 5 Nisan 2019'da alacağız. Marvel sevenler için bir taraftan dillere destan bir savaş yaşanacakken diğer taraftanda bazı karakterlerin ölümüyle sonuçlanan hüzünlü bir veda olacak. Avengers 4 filminin oyuncu kadrosu Avengers 3 ile aynı olacak, filmin oyuncu kadrosunun tamamına sitemizde bulunan Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı filmini izle sayfasından ulaşabilirsiniz. Oyuncu kadrosu çok geniş olduğundan dolayı buraya yazmıyorum zira sırf o isimler için apayrı bir konu açmak gerekecek.

Avengers 4 (Yenilmezler 4) filminin konusu: Avengers 4 filmi, Avengers 3: Infinity War filminin devamı olacak. Yani tüm süper kahramanlar yine Thanos ile mücadele edecekler ancak bu mücadele nasıl ve nerede olacak belli değil. Zira Thanos'un gezegeni Titan'da da geçebilir. Zira Yenilmezler 3 filminin fragmanında bir sahnede Titan'da Thanos ile kahramanlarımız arasında bir savaş geçiyor. Ayrıca bir detayı daha belirtelim; Marvel Avengers 4'ün isminin Infinity War Bölüm 2 olmayacağını ve yepyeni bir ismi olacağını duyurdu. Yani serinin dördüncü filminin ismi bambaşka bir isim olacak ancak henüz belli değil.

#7 John Wick 3: Parabellum – 17 Mayıs

John Wick iki nedenden ötürü firaridir. Kellesi üzerine 14 milyon dolarlık açık sözleşme konulmuştur ve temel bir kuralı ihlal etmiştir; Continental Hotel'de birini öldürmüştür. Kurbanı ise açık kontratı sunan Yüksek Masa üyesidir. İşi bitmiş olması gereken John'a otelin yöneticisi Winston tarafından bir saatlik bir kaçış süresi verilir. Ardından üyeliği iptal edilecek, tüm hizmetlerden men edilecek ve diğer üyelerle iletişimi kesilecektir. John'un New York City'den kaçma mücadelesinde güvenebileceği tek şey servis endüstrisidir...

#8 Aladdin – 24 Mayıs

Guy Ritchie’nin yönettiği bu Disney filminde, Will Smith, Naomi Scott, Nasim Pedrad, Mena Massoud yer alıyor. 1992’de çekilen animasyon filmi, klasikler arasına girmeyi başarmıştı. Film, 24 Mayıs 2019’da vizyonda olacak.

Disney yapımı "Aladdin"in beyaz perdeye uyarlaması olan filmin yönetmenliğini Guy Ritchie üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott, Marwan Kenzari, Billy Magnussen yer alıyor.

#9 Gambit – 7 Haziran

Channing Tatum ve Lizzy Caplan’ın rol aldığı film, 7 Haziran 2019’da vizyona girecek. Aksiyon, fantastik ve bilim kurgu türlerini harmanlayan yapımın senaristi ise Joshua Zetumer. Marvel Comics çatısı altında pek çok çizgi roman serisine imza atan usta isim Chris Claremont, bu yeni Gambit uyarlamasının fikir babası.

Filmin 2020 yılına ertelenmesi konuşuluyor. 2019 yılımda Gambit'i izleyemeyebiliriz.

#10 Men in Black – 17 Mayıs

Ünlü film serisinin yeni versiyonunun yönetmeni F. Gary Gray. Oyuncular, Tessa Thompson, Chris Hemsworth, Liam Neeson. Önceki filmlerde Will Smith ve Tommy Lee Jones, başrollerdeydi, ancak bu filmde bu oyuncuları göremeyeceğiz. Tam adı henüz açıklanmayan filmin, yapımcıları Steven Spielberg, Laurie MacDonald, Walter Parkes. Men In Black, 17 Mayıs 2019’da sinemalarda izlenebilecek.

#11 X-Men: Dark Phoenix – 7 Haziran

-Men serisinin yeni filmi nihayet 2019 yılında çıkıyor, ha geldi ha gelecek derken durmadan ertelenen X-Men: Dark Phoenix filmi 14 Şubat 2019 tarihinde vizyona girecek, tabi o zamana kadar yeni bir erteleme haberi gelmezse. Aksiyon, macera, bilim kurgu, fantastik öğeler ne ararsanız var bu filmde. X-Men'in yeni filminin yönetmenliğini Simon Kingberg üstlenmektedir. Yeni filmin oyuncu kadrosu da 2016 yılında vizyona giren Apocalypse'ye yakın ancak bu defa filmin hikayesinin merkezinde kadınlar var Jennifer Lawrence'ın canlandırdığı Raven / Mystique ve Jessica Chastain'in hayat verdiği Smith karakterleri filmin merkezinde yer alıyor. Hikayenin iki kadının etrafında gitmesi de filme ayrı bir hava katacak gibi görünüyor. Bu ikilinin yanı sıra Sophie Turner, Michael Fassbender, Tye Sheridan, James McAvoy gibi yıldız oyuncularda filmde rol alıyorlar. 2019 yılında çıkacak popüler filmler listemizin en önemli filmlerinden birisi kesinlikle X-Men: Dark Phoenix'dir. X-Men evrenini sevenler bu filmi kaçırmayacaklardır.

X-Men: Dark Phoenix filminin konusu: Filmin hikayesi belirttiğimi gibi Raven ve Smith karakterlerini merkeze alıyor. Film ayrıca X-Men'in erken dönemlerini anlatan Apocalypse'nin devamı şeklinde olacak. Jean Grey / Phoenix (Sophie Turner) kendi güçlerini geliştirmeye başlayınca Dark Phoenix (Karanlık Anka)'ya dönüşür. Bu dönüşüm çok tehlikeli olduğundan dolayı X-Men ekibinin vermesi gereken zor bir karar vardır: ya ekip arkadaşlarını koruyacaklardır ya da insanların can güvenliği için Phoenix ile savaşacaklardır. Bu ikilemde ekibi zor günler beklemektedir. Marvel'in Avengers evrenine bir türlü dahil olamayan X-Men ekibinin neden Infinity War gibi bir filmde kullanılmadığını anlamış değilim. Zira ikisinin hikayesi de aynı evrende geçmektedir. Diğer taraftan kafalarda ki en büyük soru işaretlerinden birisi de Deadpool'un yeni X-Men filminde oynayıp oynamayacağıdır. Bu soru resmi olarak cevaplanmış olmasa da yapım ekibi bize büyük bir sürpriz yapabilir, bekleyip göreceğiz.

#12 Spider-Man: Homecoming 2 – 5 Temmuz

Spider-Man, Marvel evrenine geçtikten sonra ikinci filmiyle beyazperde de fırtınalar estirmeye geliyor. 2019 yılında çıkacak en popüler filmler ve mutlaka izlenmesi gerekenler listemizde Spider-Man: Homecoming 2 (Örümcek Adam: Eve Dönüş 2) filmi yer alıyor. Örümcek Adam'ın yeni filminin vizyon tarihi 5 Temmuz 2019 olarak açıklandı. Öncelikle şunu belirtelim filmin adının Eve Dönüş 2 (Homecoming 2) olacağı net değil, bu nedenle bu yazıda bu şekilde ele alacağız. Bildiğiniz gibi eskiden Spider-Man filmlerini Sony çekerdi, karakter her ne kadar Marvel'in olsa da yayın hakları Sony'nin elindeydi. Nihayet birkaç yıl önce Marvel ile Sony anlaşıp Spider-Man kendi yuvasına dönünce işte o zaman işler değişti. Marvel hemen yeni kahramanı için Eve Dönüş isminde bir film çekti, ardından Spider Man'i Avengers ekibine dahil etmek için Kaptan Amerika: Civil War filminde seyirciye tanıttı ve şimdi de 2018 yılında vizyona giren Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı (Avengers 3: Infinity War) filminde Örümcek Adam'ı kullanıyor. Avengers 3 ve Avengers 4 filmlerinde kötülere karşı savaşan Örümcek adam nihayet 5 Temmuz 2019 yılında kendi dünyasına geri dönüyor ve muhteşem bir filmle seyircisini karşılıyor.

Spider-Man Homecoming 2 filminin oyuncuları ve konusu: Örümcek Adam: Eve Dönüş 2 filminin oyuncu kadrosunda tabi ki yine Tom Holland başrolde yer alıyor, zira kendisi Örümcek Adamımız. Şimdilik açıklananlara göre kendisine Zendaya ve Jacob Batolon ikilisi eşlik edecekler. İleriki dönemlerde filmle ilgili yeni haberler, fragmanlar, posterler, videolar geldikçe en hızlı şekilde sizlerle paylaşacağız. Filmin konusuyla ilgili Marvel tarafından bir açıklama yapılmadı ancak ilk filmin devamı niteliğinde olacağı kesin diyebiliriz. Zira ilk film daha çok bir alıştırma ve genç Peter Parker'ın acemilik dönemini atlatma evresiydi. Yeni filmin yönetmenliğini Jon Watts'ın yaptığını da belirtelim ve bir sonraki filmimize geçelim.

#13 Yeni Mutantlar – 2 Ağustos

Josh Boone’un yönettiği filmin başrol oyuncuları Anya Taylor-Joy, Maisie Williams, Charlie Heaton ve Alice Braga. Charles Xavier’in okulundan mezun olan bir grup mutant kahramanın hikâyesini anlatan film, 2 Ağustos 2019’da vizyonda. Maisie Williams’ı Game of Thrones’taki Arya Stark karakterinde izlemiştik.

The New Mutants (Yeni Mutantlar) filmi 2 Ağustos 2019 tarihinde vizyona girecek; fantastik, bilim kurgu, aksiyon ve bir korku filmidir. X-Men dünyasında geçecek olan film artık hepimizin ezberlediği klasik mutantların ötesine geçecek ve ileride belki de X-Men ekibine katılacak beş genç mutantı merkezine alan film işi birazda korku türüne doğru yoğuruyor. Zira The New Mutants filminin fragmanını izlerken ben de korktum diyebilirim. Josh Boone tarafından yönetilen The New Mutants 2019 filminde; Anya Taylor-Joy, Maisie Williams, Alice Braga, Charlie Heaton, Henry Zaga ve Blu Hunt gibi isimler başrolü paylaşıyorlar.

#14 Terminator 6 – 22 Kasım

Terminator, 2019 yılında yeni filmiyle bir kez daha sinemaseverlerle buluşuyor. Tim Miller’ın yönettiği filmde, Arnold Schwarzenegger, Mackenzie Davis, Linda Hamilton ve Gabriel Luna başrolleri paylaşıyor. Tam adı henüz belli olmayan film, 22 Kasım 2019’da sinemalarda.

#15 Star Wars: Episode IX – 20 Aralık

Ve geldik listemizin sonuna. 2019 yılı biterken ve yılbaşı hazırlıkları yapılırken Star Wars 9 filmiyle sinema salonları da yeni yıla hızlı bir giriş yapacak. Bildiğiniz gibi Star Wars'ın yeni uyarlaması bir üçleme şeklinde çekilmişti. İlk film Güç Uyanıyor 2015 yılında, ikinci film Son Jedi 2017 yılında ve nihayet serinin son filmi Star Wars: Episode IX (Star Wars 9), 20 Aralık 2019'da vizyona giriyor. Star Wars: Last Jedi (Son Jedi) filmi her ne kadar gişede başarı yakalasa da eleştirmenler ve Star Wars hayranları tarafından sert eleştirilere maruz kalmıştı. Belki de o filmin yönetmenliğini J.J. Abrams'ın yapmaması bunda etkili olmuştur. Ancak 2019 yılında vizyona girecek olan üçlemenin son filminde J.J. Abrams tekrar yönetmen koltuğuna oturuyor ve serinin finalini yönetiyor. Filmin konusu ikinci filmin kaldığı yerden devam ediyor.

Star Wars bitiyor mu? Tabi ki hayır, Hollywood endüstrisi böyle bir altın madenini kapatmayı göze alamaz. Sadece üçleme olarak çekilen bu hikaye burada son buluyor. Bir sonraki hikaye henüz belli değil ancak Star Wars gibi uçsuz bucaksız bir hikayesi bulunan evrende film çekmek hiçte zor olmasa gerek. Yapımcılar birkaç yıl ara verdikten sonra yeni filmlerle tekrar geleceklerdir.

Star Wars: Episode IX (Star Wars 9) filminin oyuncu kadrosunda yine önceki filmde olduğu gibi Daisy Ridley, John Boyega, Lupite Nong'o, Oscar Isaac ve Adam Driver isimleri yer alıyor.

2019 Yılında Bol Bol İzin Var

Gearbest Günlük 8$ Hediye Kampanyası