in

Game Of Thrones 5. Bölümü Tarihe Geçti

2 yıl sonunda ekranlara gelen ve herkesin büyük beklenti içerisine girdiği ‘un son sezonunda sonlara yaklaştık. Son sezon için herkesin büyük beklentiye girmesi sebebiyle hayal kırıklığı yaşayanların sayısı oldukça fazla.

Sekizinci ve final sezonuyla ekranlarda olan Game of Thrones’un, geçtiğimiz pazar günü izleyicilerle buluşan ve epik savaş sahneleriyle hepimizi büyüleyen “The Bells” adındaki beşinci bölümü, dizi tarihinin en çok izlenen bölümü oldu.

Dünyayı daha iyi bir yer yapmak için yola çıkan Daenerys’in King’s Landing’i küle çevirerek karanlık tarafa geçmesi, Jon’un yine endişeli gözlerle etrafı seyretmesi, Arya’nın iki merdiven yukardaki Cersei’yi öldürmekten pat diye vazgeçmesi gibi olaylar, beşinci bölümün hayal kırıklığı yaratan detayları arasında gösterilebilir.

Senaryo tarafında yer yer sınıfta kalan Game of Thrones, buna rağmen “The Bells” bölümünde sinematografik olarak ağızda müthiş bir tat bıraktı. Tam anlamıyla görsel bir şölene sahne olan bölüm, Emilia Clarke’ın “Bulabileceğiniz en büyük televizyonu bulun ve 5. bölümü mutlaka oradan izleyin” ifadelerini kesinlikle haklı çıkardı.

HBO’nun çatısı altında bulunan linear TV, HBO Go ve HBO Now dahil tüm platformlarda 12,48 milyon kişi tarafından izlenen bölüm, dizi tarihinin en yüksek görüntülenmeye ulaşan bölümü oldu. Önceki rekorun sahibi 12,07 milyon izleyici ile yedinci sezon finaliydi.

Tabii, bu sayının yalnızca HBO platformları özelinde olduğunu belirtmekte fayda var. Zira bazı izleyiciler diziyi farklı streaming servislerinden izlerken, bazıları ise Torrent gibi illegal yöntemlerle seyrediyor. Bu yüzden 12,48 milyon rakamı aslında buz dağın yalnızca görünen yüzü.

Game of Thrones’un 8. sezonunun 6. ve final bölümü, 19 Mayıs Pazar günü yayınlanacak. İkonik dizinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss tarafından yönetilecek olan bölüm, 1 saat 20 dakika uzunluğunda olacak.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Yorumlar

0 yorumlar

Game of Thrones: The Last Watch Belgeseli

Yeni Game Of Thrones 2020’de Başlıyor