in ,

KızdımKızdım ÜzüldümÜzüldüm SevdimSevdim GüldümGüldüm ŞaşırdımŞaşırdım Buda NeBuda Ne BayıldımBayıldım

Gearbest’ten Nasıl Alışveriş Yapılır? Cüzdan Nasıl Harcanır?

, Türkiye’de de stokları bulunan Aliexpress ve Ebay sitelerine rakip olmaya çalışan güvenilir bir site. Son günlerde yaptığı günlük 8$ hediye kampanyası ile Türkiye’den de bir çok kişiyi kendine çekmeyi başardı. ( Günlük 8$ kampanyası için tıklayınız.)

Günlük kazanabileceniz 8$’ı cüzdanınıza çekerek biriktirebilir ve istediğinizi almakta kullanabilirsiniz. Bu yazımızı Gearbest sitesinden nasıl alışveriş yapabileceğinizi, Gearbest cüzdandaki birikmiş paralarınızı nasıl harcayabileceğinizi anlatmak için hazırladık. detaylarına geçelim.

Öncelikle aşağıdaki linkten kayıt olmanız gerekiyor. (8$ kampanyası ile kayıt olduğunuzu varsayıyoruz.)

https://login.gearbest.com/m-users-a-register.htm

gearbest kayit
gearbest kayıt

İlk satıra mail adresinizi, 2 satıra üyelik için istediğiniz şifreyi yazıyor, aşağıdaki kutucuklara tıklayıp, kayıt ol butonuna basıyoruz. Şifreniz en az 8 karakter olmalıdır.

Mail adresinize onay maili gelecek. Mailin içindeki “I don’t want to save money” yazısına tıklayarak mailden hesabımızı doğruluyoruz.

Siteye aşağıdaki linkten giriş yapıyoruz.

https://login.gearbest.com/m-users-a-sign.htm

Giriş yaptıktan sonra satın alacağımız ürünün sayfasına gidiyoruz. Ben test amaçlı olarak Anet A8 3D yazıcıyı satın alacağım.

https://tr.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_337314.html

Görselde işaretlediğim “hemen satın al” butonuna basıyoruz.

Açılan sayfada bizden adres bilgilerimiz isteniyor. Burayı acele etmeden, dikkatli şekilde doldurmalısınız. Türkçe karakter kullanabilirsiniz. Ancak adres satırı 1 ve 2 için 35 karakter limiti vardır. “Mahallesi” yerine “mh”, “caddesi” yerine “cd” yazarak karakterden tasarruf yapabilirsiniz. Telefon numaranızı mutlaka yazın. Adreste sorun olması durumunda çoğu zaman postacı telefonla iletişime geçebiliyor.

Adresi girdikten sonra sayfada kargo seçenekleri çıkıyor. Takipsiz yazan kargo seçenekleriyle alışveriş yapmanızı önermem. Takipli kargolarla  alışveriş yapmanız daha güvenlidir. Teslim süresi çok kısa süre olan kargoları da tercih etmenizi önermem. Özel kargo şirketleri 1 haftada ürünü teslim eder. Ancak hem kargo pahalıdır hem de yüksek vergiler ödeme şansınız yüksektir.

Oklarla gösterdiğim sigorta size kalmış bir seçenektir. Ürünün başına kargoda bir şey gelmesi durumunda hemen tam para iadesi almanızı sağlar.

Eğer indirim koduna sahipseniz görselde işaretlediğim kutuya kodu girip, uygula butonuna basarsanız aşağıdaki görseldeki gibi indirim uygulanacaktır. İndirimler kısıtlı süresi veya ürüne özel olabilir. İndirim kodlarında hata alıyorsanız yorum olarak danışabilirsiniz.

Kuponumuzu da girdikten sonra “sipariş oluştur” butonuna basarak ödeme kısmına geçiyoruz.

BKM express veya direk kredi kartıyla ödeme yapma seçenekleri mevcuttur. İstediğiniz seçeneği kullanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Günlük topladığınız 8$’lar ile cüzdanınızdaki parayı burada kullanarak hiç para harcamadan da alışverişinizi yapabilirsiniz.

Sorularınız olursa aşağıdan yorum olarak bizlere gönderebilirsiniz.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Yorumlar

0 yorumlar

76. Altın Küre (Golden Globe) Adayları Belli Oldu

Ready Player One’ın Efsane Göndermeleri