Star Wars: Episode IX – 20 Aralık (15/16)

Ve geldik listemizin sonuna. 2019 yılı biterken ve yılbaşı hazırlıkları yapılırken Star Wars 9 filmiyle sinema salonları da yeni yıla hızlı bir giriş yapacak. Bildiğiniz gibi Star Wars’ın yeni uyarlaması bir üçleme şeklinde çekilmişti. İlk film Güç Uyanıyor 2015 yılında, ikinci film Son Jedi 2017 yılında ve nihayet serinin son filmi Star Wars: Episode IX (Star Wars 9), 20 Aralık 2019’da vizyona giriyor. Star Wars: Last Jedi (Son Jedi) filmi her ne kadar gişede başarı yakalasa da eleştirmenler ve Star Wars hayranları tarafından sert eleştirilere maruz kalmıştı. Belki de o filmin yönetmenliğini J.J. Abrams’ın yapmaması bunda etkili olmuştur. Ancak 2019 yılında vizyona girecek olan üçlemenin son filminde J.J. Abrams tekrar yönetmen koltuğuna oturuyor ve serinin finalini yönetiyor. Filmin konusu ikinci filmin kaldığı yerden devam ediyor.

Star Wars bitiyor mu? Tabi ki hayır, Hollywood endüstrisi böyle bir altın madenini kapatmayı göze alamaz. Sadece üçleme olarak çekilen bu hikaye burada son buluyor. Bir sonraki hikaye henüz belli değil ancak Star Wars gibi uçsuz bucaksız bir hikayesi bulunan evrende film çekmek hiçte zor olmasa gerek. Yapımcılar birkaç yıl ara verdikten sonra yeni filmlerle tekrar geleceklerdir.

Star Wars: Episode IX (Star Wars 9) filminin oyuncu kadrosunda yine önceki filmde olduğu gibi Daisy Ridley, John Boyega, Lupite Nong’o, Oscar Isaac ve Adam Driver isimleri yer alıyor.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Yorumlar

0 yorumlar

Terminator 6 – 22 Kasım

Ready Player One