in

Jüpiterin Yeni Fotoğrafları Yayımlandı

’nın Juno probu, ’in daha çarpıcı fotoğraflarını gönderdi.

Dönen gökleri, bulanık renkleri ve yağlı pastelleri düşünürseniz, muhtemelen Van Gogh resmini düşünürsünüz, Jüpiter değil.

Oysa yeni resimlerde NASA ‘nın Juno sonda gösterisi sadece o. Jüpiter’in etrafındaki yörüngede bulunan prob, düzenli olarak gaz devi resimlerini yeryüzüne geri gönderir ve hayal ettiğinizden bile daha büyüleyici ve tuhaftırlar.

29 Ekim’de çekilen resimlerin son turu, Jüpiter’in bulutlarını tüm sanatsal zaferlerinde gösteriyor.

Burada görebileceğiniz şey, karanlık bulutların gezegenin atmosferine daha derinden oturması ve daha açık olan bulutların yüzeyden daha yükseğe yüzmesi. Sol üst köşedeki beyaz nokta, rüzgârların daha yüksek basınçlarda daha yüksek basınçlarda daha düşük basınçlara göre farklı yönlerde aktığı ve merkez sağdaki beyaz bulutların gezegenin atmosferindeki yüksek bulutlar olduğu antisiklonik bir fırtınadır.

NASA tarafından 8 Kasım’da yayınlanan görüntü, çeşitli bileşenlerini daha belirgin hale getirmek için renklendirildi. NASA, bu sürece rağmen, gezegenin insan gözünden nasıl olacağına çok farklı görünmediğini söylüyor. Jüpiter’in bulutlarının rengi, derinliği ile karışık, ünlü post-empresyonist Van Gogh’un eserlerinden ayırt edilemeyecek kadar yağlı bir bulanıklık yaratıyor.

Juno şu anda gezegenin 16. yörüngesinde, yüzeyinden 4.000 mil uzaklıkta uçuyor – hayatının geri kalanında kalacak. Yol daha önce Jüpiter’in Büyük Kırmızı Noktası’na ışık tuttu, Jüpiter’in dönen bulut kütlesinin altında yatanları , gaz deviyle ilgili puslu bulut kalıplarını inceleyen ve gezegenin “çığlıklarının” korkunç ses kayıtlarını geri yansıtan verileri topladı .

Juno’nun kullanım ömrünün genişlemesi sayesinde, prob, alanın derinliklerine doğru süzülmeden ve yüzmeden önce, gezegenin etrafında başka 21 yolculuğun tadını çıkartmaktır. Yirmi bir yolculuk uzun bir zamana benzeyebilir, ancak Juno’nun harika ve gerçeküstü fotoğraflarını çekmek için sadece 2021’e kadar vardığımız anlamına geliyor.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Yorumlar

0 yorumlar

Game Of Thrones Final Sezonu Nisan 2019’da Başlıyor

Airbnb

Airbnb’den Para Kazanma Yolları